Stikla paketes

Strādājam visā Latvijā

stikla paketes

Vienkārtas stiklojums, neatkarīgi no stikla biezuma, nespēj efektīvi pasargāt telpas no siltuma zudumiem. Siltumizolatora lomu daudz labāk pilda nekustīga gaisa vai gāzes šķirkārta, tāpēc mūsdienu logu konstrukcijās tiek izmantotas stikla paketes, kas sastāv no diviem vai vairākiem stikliem ar hermētiski noslēgtu telpu starp tiem. Šī telpa starp stikliem var būt pildīta ar gaisu vai kādu cēlgāzi, parasti argonu, kam ir lēnāka konvekcijas plūsma. Attiecīgi palēninās arī siltuma enerģijas pārnese no iekšējā siltā stikla uz ārējo auksto stiklu. Ar gaisu vai argonu pildītām paketēm optimālais attālums starp stikliem ir 15 – 16 mm.

Vēl lielāka nozīme siltumenerģijas caurlaidības samazināšanā ir speciālajiem stikliem. Ir zināms, ka divas trešdaļas siltumenerģijas tiek zaudētas infrasarkanā starojuma veidā no telpas uz āru caur stiklojumu, un tikai viena trešdaļa – konvekcijas un kondukcijas veidā. Stikli ar īpašiem selektīviem pārklājumiem, jeb tā sauktie Low-E stikli, būtiski samazina siltuma aizplūdi infrasarkanā starojuma veidā.

Paketei ar selektīvo pārklājumu siltuma izolācija ir apmēram 2 reizes labāka, salīdzinot ar parastiem stikliem, pie tam vizuāla atšķirība starp šiem stikliem ir minimāla. Selektīvais pārklājums dienas gaismas caurlaidību samazina ļoti minimāli. Saint-Gobain Glass ražotajam Planitherm Ultra N stiklam šī starpība ir tikai 1%.

Selektīvā stikla paketei iekšējā stikla virsmas temperatūra ir tuvu istabas gaisa temperatūrai arī aukstā laikā, līdz ar to tiek novērsts nepatīkamais „aukstās zonas” efekts logu tuvumā, kā arī ievērojami samazinās kondensāta veidošanās iespēja. Šeit gan uzreiz jāpiebilst, ka līdz ar logu nomaiņu pret jauniem blīvi noslēdzamiem pakešu logiem tiek krasi ierobežota līdzšinējā „dabiskā ventilācija” caur veco logu spraugām, un tāpēc noteikti ir jāparūpējas par atbilstošas ventilācijas ierīkošanu vai regulāru telpu vēdināšanu; pretējā gadījumā mitrums telpās var pieaugt un kondensāta veidošanās kļūt vēl izteiktāka kā līdz šim.

Selektīvā stikla paketes var dot ievērojamu ieguldījumu logu energoefektivitātē, jo ielaiž telpās saules īso viļņu siltuma starojumu, bet neizlaiž no telpas garo viļņu siltuma starojumu, ko izstaro sadzīves siltuma avoti. Līdz ar to aukstā gadalaikā saules enerģija tiek efektīvi izmantota telpu siltuma uzturēšanai.

© mazaraganina.lv Sīkdatnes Drošības politika

The website was started with Mobirise site templates